محتوا محتوا

رئیس شبکه بهداشت تفت خبر داد


رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان تفت گفت: آمار اقدام به خودکشی در سال 94 در شهرستان تفت 54 مورد بوده که این

مدیر شبکه بهداشت و درمان تفت در گفتگو با خبرنگار صبح تفت به ارائه گزارش آمری از وضعیت بهداشت و درمان شهرستان تفت پرداخت و گفت: شهرستان تفت 14 مرکز جامع خدمات سلامت، دو بیمارستان، یک مرکز مدیریت حوادث، پنج پایگاه امداد جاده ای، 832 شاغل دولتی در زمینه بهداشت و درمان، 32 پزشک خانواده دارد و میانگین سنی پرسنل آن جوان است.

 

دکتر «سید محمدجواد میرجلیلی» با بیان اینکه ضریب اشغال بیمارستان های تفت را 75 درصد است، ادامه داد:در سال 95 و سال 96 تاکنون به ترتیت 367 و 210 مورد ازدواج در شهرستان به ثبت رسیده و در سال 96 تاکنون 25 مورد طلاق داشته ایم.

وی افزود: 20 درصد جمعیت شهرستان تفت سالمند است که نسبت به آمار استان دو برابر است و معرفی شهرستان به عنوان شهر دوستدار سالمند به این دلیل بوده که در این زمینه تدابیر بیشتری اندیشیده شود.

 وی تصریح کرد: نرخ بیکاری در شهرستان تفت را  12.7 درصد است و در شهرستان تفت 110 مدرسه، 5 دانشگاه با 4400 دانشجو، 2 حوزه عملیه با 102 طلبه، 302 مسجد و 12 امامزاده  دارد.

 رئیس شبکه بهداشت و درمان تفت گفت: شاخص های تغذیه یکی از مشکلات اساسی شهرستان تفت است به گونه ای که 72 درصد خانم ها در شهرستان تفت دچار اضافه وزن هستند و 65 درصد خانم ها و 45 درصد آقایان تحرک فیزیکی لازم را ندارد.

 وی با بیان اینکه بیماری واگیر داری در سطح شهرستان نداریم گفت: یکی دیگر از مشکلات شهرستان تفت حیوان گزیدگی است که در  سال 95، رشد 270 درصدی داشته  که عامل اصلی آن سگ های ولگرد در سطح شهر و مناطق روستایی است که لازم است برای این معضل تدبیری اساسی شود.

میرجلیلی اضافه کرد: عامل اصلی مرگ و میر در شهرستان تفت بیماری های قلبی و عروقی است و در مرحله بعدی بیماری های تنفسی است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان تفت با اشاره به اینکه 181 روستای تفت آب شرب شان با تانکر تأمین می شود گفت: شاخص دسترسی مردم شهرستان به آب سالم 99.3 درصد است.

وی افزود: آمار اقدام به خودکشی در سال 94 در شهرستان تفت 54 مورد بوده که در سال 95 به 27 مورد کاهش یافته است.

انتهای پیام/*
رای شما
میانگین (2 آرا)
The average rating is 5.0 stars out of 5.


اخبار شهرستان اخبار شهرستان