محتوا محتوا

رییس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان در گفتگو با صبح تفت؛


رییس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان در گفتگو با خبرنگار صبح تفت در رابطه با تعطیلی نماز جمعه این هفته نیر و نبود امام جمعه ثابت برای این بخش گفت: فعلا به این نتیجه رسیده ایم که نماز جمعه نیر برگزار نشود.

رییس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان در گفتگو با خبرنگار صبح تفت در رابطه با تعطیلی نماز جمعه این هفته نیر و نبود امام جمعه ثابت برای این بخش گفت: نزدیک به دو سال و نیم پیش تا سال گذشته، «حجت الاسلام میرحسینی» امام جمعه سابق بخش نیر با توجه به سکونت در قم و مشکلات زیاد در رفت و آمد نتوانستند نماز جمعه را به صورت مرتب اقامه کنند لذا شورای سیاستگذاری ائمه جمعه برای اینکه وضعیت نماز جمعه نیر روال ثابت و مشخصی داشته باشد به ایشان اعلام کرد که امام جمعه دائم باید در بخش مستقر باشد؛ و ایشان هم بنابر مشکلات خود اعلام کردند که دیگر نماز جمعه نمی آیند.

حجت الاسلام شریفی ادامه داد: قرار بر این شد تا «حجت الاسلام میرحسینی» شخصی را به عنوان امام جمعه به جای خود معرفی کنند ولی این اقدام صورت نگرفت و شورا مجبور شد تا نماز جمعه بخش را همچنان با امامت امام جمعه موقت ادامه دهد.

وی گفت: از آخرین نماز جمعه ماه مبارک رمضان سال گذشته تاکنون که «حجت الاسلام میرحسینی» از نماز جمعه خداحافظی کرده اند؛ شورای سیاستگذاری سه نفر را که حکم آن ها قطعی شده بوده برای بررسی و شناخت بخش فرستاده اما عدم همراهی مردم یک منطقه خاص بخش که درخواست نشدنیِ بازگشت «حجت الاسلام میرحسینی» را دارند، باعث شد تا صدور حکم قطعی صورت نگیرد.

شریفی تصریح کرد: حتی در موردی با امام جمعه ای که قرار بود معرفی شود تماس گرفته می شود، و وی را تهدید می کنند و می گویند: «ما امام جمعه داریم و شما نباید بیایید!»

وی اذعان داشت: با توجه به این وضعیت که گویا مردم اشتیاق چندانی به داشتن امام جمعه ندارند و نماز جمعه بخش کم رونق شده است، فعلا به این نتیجه رسیده ایم که نماز جمعه بخش نیر برگزار نشود تا اینکه مردم آمادگی خود را برای پذیرش امام جمعه اعلام و همراهی لازم را انجام دهند.

حجت الاسلام شریفی ادامه داد: در صورت همراهی مردم، شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان این آمادگی را دارد که حتی در جمعه همین هفته یعنی سه روز دیگر، امام جمعه جدید بخش نیر را معرفی کند.

وی در پایان با انتقاد از فرماندار تفت و بخشدار و شورای بخش نیر، گفت: علی رغم مکاتبه با مسئولان شهرستان و قول مساعدت آن ها هنوز هیچ امکاناتی نظیر دفتر، خانه و ماشین امام جمعه بخش آماده نشده است.
رای شما
میانگین (4 آرا)
The average rating is 4.0 stars out of 5.


بی رنگ هزار رنگ
با سلام خدمت برادر شریفی عزیز در جریان باشید مردم دهستان سخوید ونیر ارادت شدید به حاج اقا میرحسینی دارند وبه هیچ وجه شخص دیگری رو قبول ندارن
+1 (1 رای)
پست شده در ۱۳۹۴/۰۴/۲۸ ۲۰:۰۸
فرزین
باسمه تعالی
فرمایشات حاج آقای شریفی جای بسی تامل و تعجب دارد. کمتر نقطه ای را میتوان مثل بخش نیر و توابع آن نام برد که به روحانیت وبه ویژه جضرت حجه الاسلام و المسلمین میر حسینی ارادت واعتقاد داشته باشند و ایکاش این الگو و مدل راهبری روحانیت به سایر نقاط هم تسری می یافت، نه اینکه از سر حسادت ها و بی تدبیری ها، اعتماد واعتقاد مردم به سخره گرفته شود و در قالب تصمیمات ساختاری صرف، هویت اعتقادی و و فاداری کم نظیر مردمی نسبت به روحانیت اصیل ، مردم دار، انقلابی، هوشمند و مدبر، خلاصه شود . به هر حال متهم کردن مردم انقلابی و شهید داده و وفادار به اسلام و انقلاب، از مسول بخش مهمی چون شورای سیاستگذاری، قابل تامل است.
+1 (1 رای)
پست شده در ۱۳۹۴/۰۳/۲۱ ۱۱:۰۱
نیری
با سلام خدمت حاجی اقا شریفی
ای کاش حاج اقا یک طرفه به قاضی نمیرفتید
ای کاش یه کم از مدیریت ضعیف خود می گفتید
ای کاش از بی تدبیری خود در معرفی امام جمعه می گفتید و اینکه به نظر می رسد کار را به گونه ای پیش می برید که نماز جمعه این شهخر تعطیل شود
ای کاش از ستاد نماز جمعه ضعیف نیر هم می گفتید
شما که میدونید چند نفر بیشتر نیستند که جو درست می کنند و امام جمعه را تهدید می کنند پس چرا اقدام قانونی انجام نمیدهید
ای کاش با مردم روراست بودیم.
به امید روزی که دست از دورنگی برداریم.
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۴/۰۳/۱۹ ۰۹:۴۳