محتوا محتوا

رئیس سازمان ملی بهره وری در تفت:


رئیس سازمان ملی بهره ایران در نشست شورای اداری شهرستان تفت گفت: سهم بهره وری در توسعه کشور در برنامه ششم مشخص شده و طبق آن 35 درصد رشد اقتصادی کشور با افزایش بهره وری باید صورت گیرد.

به گزارش خبرنگار صبح تفت، رئیس سازمان ملی بهره ایران در نشست شورای اداری شهرستان تفت گفت: در آستانه ورود به 40 سالگی انقلاب اسلامی ایران هستیم و باید از همه کسانی که باعث شکل گیری و پیروزی انقلاب اسلامی و برکات امروز شدند، تشکر کنیم.

«علی اکبر اولیاء» افزود: هرچند برکات و خدمات نظام اسلامی بی نظیر و بی بدیل است اما باید با بازنگری عملکرد خود، آسیب شناسی کرده و نقاط قوت را تقویت و نقاط ضعف را ترمیم کنیم تا انقلاب اسلامی به حداکثر اعتلای خود برسد.

وی با اشاره به بودجه 97 گفت: تلاش همه بخش های دولت در بودجه سال 1397 ایجاد اشتغال است و دولت اهتمام دارد تا مشکلات و موانع ایجاد اشتغال را رفع کند.

اولیا در رابطه با اقدامات و وظایف سازمان ملی بهره وری ایران، خاطرنشان کرد: سازمان ملی بهره وری سالیان متمادی وابسته به وزارت صنایع بود اما اکنون جزوی از سازمان استخدامی کشور است و دلیل این ارتباط هم تاثیر مهم نظام اداری در بهره وری و نقشی که اصلاح ساختار اداری در بالا بردن بهره وری دارد، است.

وی با بیان اینکه بهره وری موضوعی مهم، حساس و تاثیر گذار است، خاطرنشان کرد: امروز متاسفانه مصرف گرایی و عدم توجه به محدویت منابع مشکلات جدی را ایجاد کرده است که در این شرایط سخت اقتصادی اگر ما نتوانیم الگوهای توسعه و مصرف خود را اصلاح کنیم قطعا به مشکلات جدی تر بر خواهیم خورد.

نماینده اسبق مردم یزد در مجلس شورای اسلامی اذعان داشت: رتبه ایران در سطح دنیا در بهره وری پایین وغیرقابل قبول است و باید با بازنگری وضعیت فعلی و افزایش بهره وری، رتبه جهانی کشور را نیز ارتقا بدهیم.

وی خاطرنشان کرد: با گسترش دولت، هزینه جاری دولت به طور قابل توجهی افزایش یافته است لذا باید با با افزایش بهره وری هزینه ها را کم و زیرساخت ها را فراهم کنیم؛ برنامه سازمان ملی بهره وری این است که در همه دستگاه و ادارات حساسیت و ضرورت توجه به افزایش بهره وری به صورت یک دغدغه مطرح شود.

رئیس سابق سازمان امور اداری و استخدامی کشور خاطرنشان کرد: مجلس شورای اسلامی در برنامه ششم تاکید جدی بر بهره وری دارد به گونه ای که سهم بهره وری در توسعه کشور در برنامه ششم مشخص شده و طبق آن 35 درصد رشد اقتصادی کشور با افزایش بهره وری باید صورت گیرد.

انتهای پیام/م*
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.