محتوا محتوا

رئیس سازمان بهزیستی کشور در تفت:


رئیس سازمان بهزیستی کشور در بازدید از موسسه خیریه مشکل گشا مرتضی علی(ع) شهرستان تفت گفت: بیش از 570 مرکز شبه خانواده در کشور وجود دارد که کودکان بی سرپرست و بدسرپرست را نگهداری می کند.

به گزارش خبرنگار صبح تفت، رئیس سازمان بهزیستی کشور شب گذشته(جمعه) با حضور در شهرستان تفت با همراهی چندتن از مسئولان شهرستانی و استانی، از موسسه خیریه مشکل گشای مرتضی علی(ع) بازدید کرد.

«انوشیروان محسنی» در حاشیه این بازدید اظهارداشت: یکی از مهمترین مشکلات در وضعیت کنونی در کشور، موضوع معلولیت بین کودکان است که عامل اصلی آن مسائل ژنتیکی و بی توجهی به آزمایش‌های قبل از ازدواج است.

محسنی‌بندپی گفت: سالانه بین 25 تا 30 هزار کودک در ایران متولد می‌شوند که دارای معلولیت‌های شدید جسمی و ذهنی هستند، گفت: اکثر این کودکان به دلیل مسائل ژنتیکی با معلولیت روبرو هستند و سازمان بهزیستی در نظر دارد در قالب برنامه ششم توسعه کشور آزمایشها و مشاوره‌های پیش از ازدواج را به دلیل اهمیت آن اجباری کند.

وی افزود: اختلالات ژنتیکی از همان ابتدای کودکی مشکلات روحی و روانی بزرگی را به خانواده‌های ایرانی وارد می‌کند و باید این موضوع جدی گرفته شود.

رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: برای جلوگیری از تولد فرزندان معلول که دچار اختلالات ژنتیکی بودند، سالانه در سطح کشور طبق مقررات شرعی و قانونی 500 الی 600 سقط جنین صورت می‌گیرد.

وی گفت: یکی از مهمترین فعالیت‌های سازمان بهزیستی کشور رسیدگی به معتادان است، گفت: هم اکنون از یک میلیون و 600 معتاد رسمی که در کشور وجود دارد، سازمان بهزیستی به حدود 700 هزار معتاد سرویس‌های مختلف ارائه می‌دهد.

محسنی، یکی از مهمترین فعالیت‌های سازمان بهزیستی را راه‌اندازی اورژانسهای اجتماعی برای مداخله در بحران‌های فردی و خانوادگی، همچنین برای درمان، اشتغال و مسکن بهبود یافتگان ذکر کرد که یکی از ثمرات این اقدامات در سال گذشته جلوگیری از خودکشی دو هزار و 880 زن و یک هزار و 900 مرد بوده است.

وی با بیان اینکه موسسه مشکل گشای مرتضی علی(ع) به عنوان یک مرکز شبه خانواده شناخته می شود، ادامه داد: بیش از 570 مرکز شبه خانواده در کشور وجود دارد که کودکان بی سرپرست و بدسرپرست را نگهداری می کند.

این مقام کشوری همچنین از پرداخت ماهیانه مبلغ 270 هزارتومان یارانه بهزیستی به افرادی که در این مراکز نگهداری می شوند خبر داد.

انتهای پیام/م*


رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 1.0 stars out of 5.